Pracujący Małopolanie z szansą na rozwój kariery

Do 2023 w ramach projektu Kierunek Kariera ponad 46 tys. pracujących Małopolan skorzysta z bonów szkoleniowych.

Zostaną oni objęci specjalistyczną usługą doradczą, a następnie na podstawie stworzonego planu rozwoju wybiorą dla siebie jedną z form kształcenia.

W 2016 r. oferowane są szkolenia językowe, komputerowe i z zakresu kompetencji ogólnych.

Kto może skorzystać?

Do rozdysponowania jest ponad 4,5 mln bonów szkoleniowych. Trafią one do pracujących mieszkańców Małopolski, którzy mają więcej niż 25 lat i zakończyli swoją edukację co najwyżej na poziomie matury. Dotyczy to również osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale tylko tych, którzy nie zatrudniają pracowników. Drugą grupą, która otrzyma wsparcie w ramach projektu są osoby powyżej 50 roku życia, niezależnie od wykształcenia.

Bilans Kariery - etap pierwszy

Pierwszym etapem będzie tzw. Bilans Kariery, czyli rozpoznanie potrzeb szkoleniowych klientów i wsparcie ich w podjęciu decyzji o dalszej drodze zawodowej. W trakcie Bilansu uczestnicy odkryją i uporządkują wraz z doradcą zawodowym, wszystko to, co wiedzą i umieją. Będą mogli lepiej określić swoje możliwości, to co chcą robić w przyszłości, jak się kształcić czy jakie szkolenie wybrać. Uczestnicy dowiedzą się, co stanowi ich przewagę na rynku pracy. W efekcie poznają swoje możliwości, potencjał i skompletują portfolio, a doradca pomoże im stworzyć indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego. Bilans jest pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych.

Bony szkoleniowe - etap drugi

W drugiej połowie roku zostanie uruchomiony system bonów szkoleniowych, dzięki któremu uczestnicy na bazie stworzonego z doradcą planu rozwoju wybiorą dla siebie jedną z form kształcenia: szkolenie czy np. przystąpienie do egzaminu z języka obcego. W 2016 roku w ofercie znajdą się szkolenia językowe, komputerowe i z zakresu kompetencji ogólnych. Uczestnicy otrzymają bony szkoleniowe po podpisaniu odpowiedniej umowy i wpłacie max. 14% wartości tych bonów. Oferty kształcenia będą dostępne w bazie tworzonej w ramach projektu. Baza ta będzie obejmowała usługi jedynie tych instytucji szkoleniowych, które spełnią wymogi jakościowe.

Czym są bony?

Bony szkoleniowe to prosty, szybki, nastawiony na jakość i dający swobodę wyboru sposób na rozwinięcie swoich kompetencji lub podniesienie kwalifikacji. System podmiotowego finansowania kształcenia (przez bony szkoleniowe) daje możliwość skorzystania z funduszy unijnych bez zbędnych formalności. Uczestnik szkolenia nie musi przechodzić skomplikowanych procedur naboru. Ma możliwość wyboru szkolenia dostosowanego do swoich potrzeb, a płatności w formie bonów ułatwiają rozliczenie.

Gdzie zgłosić się na Bilans Kariery?

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków, tel. (12) 42 27 110, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zaprasza zainteresowane osoby, spełniające wymogi dotyczące zatrudnienia, wieku i wykształcenia do udziału w Bilansie Kariery i szkoleniach finansowanych przy pomocy bonów. Na Bilans Kariery należy zgłosić się z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pociagdokariery.pl.

Usługę Bilansu Kariery oferują:

 • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel.: (12) 424 07 38
 • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel.: (18) 442 94 90
 • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel.: (14) 626 99 40
znak Q

スーパーコピー時計
スーパーコピーブランド
最高級レプリカ時計
レプリカロレックス
ロレックスレプリカ
レプリカロレックス腕時計
ロレックスレプリカ
レプリカロレックス
レプリカロレックス時計
ロレックスレプリカ
レプリカロレックス腕時計のレビュー